Kosiarka rotacyjna Z 133

Przeznaczenie pracy

Kosiarka rotacyjna Z 133 charakteryzuje się niezawodną i bezawaryjną konstrukcją. Doskonale sprawdza się na terenach pochyłych i w rejonach górskich, gdzie jest bezkonkurencyjna.
Ze względu na swoją lekkość i zwrotność idealnie nadaje się do ciągników o małej mocy ok. 20 KM. Przy szerokości roboczej 1,35 m ma dużą wydajność, nawet do 1,6 ha na godzinę. Jest wyposażona w ogranicznik rozrzutu, dzięki czemu koła ciągnika nie przejeżdżają po skraju pokosu i nie ugniatają go. Kosiarka Z 133 zapewnia wysoki standard i bezpieczeństwo pracy. Odznacza się bardzo wysoką jakością wykonania. Maszyna posiada metalowe osłony oraz fartuch ochronny ze specjalnego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne materiału, jest również pokryta wysokiej jakości farbami proszkowymi, co zapewnia bezpieczeństwo i trwałość.
Z-133---obrys

Dzięki specjalnemu kluczowi wymiana noża tnącego
jest szybka i bezproblemowa.

W połączeniu z przetrząsaczem karuzelowym PK 220 oraz zgrabiarką karuzelową ZK 320 stanowi zestaw maszyn przeznaczonych do koszenia, przetrząsania i zgrabiania zielonki przy wykorzystaniu ciągników o małej mocy lub w terenach górskich.


Wszystkie oferowane przez MESKO-ROL maszyny sprzedawane są z wałami przegubowo-teleskopowymi.

Parametry techniczne

Szerokość robocza:

1,35 m

Wysokość koszenia:

4 cm

Ilość bębnów:

2

Ilość noży:

4

Obroty WOM
[obr/min]:

540


Masa:

302 kg

Zapotrzebowanie
mocy (kW/KM):

15/20

Koszenie stoków
wznoszące/opadające:

+22° / -30°